0

Ο αγώνας του Παναθηναϊκού με τον ΑΟ Θήρας ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της ένατης αγωνιστικής της Volleyleague γυναικών.

Ο γηπεδούχος Παναθηναϊκός προέρχεται από εκτός έδρας ήττα με 3-2 σετ από την Οστράβα στο Τσάλεντζ Καπ. Η ομάδα του Απόστολου Οικονόμου μετράει επτά νίκες στο πρωτάθλημα και θέλει ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα να παραμείνει στο κυνήγι του Άρη που δεν έχει ακόμη ήττα.

Η ομάδα της Σαντορίνης όπως συμβαίνει τα τελευταία χρόνια, είναι από τις ομάδες που διεκδικούν και φέτος τους τίτλους. O AO Θήρας προέρχεται από εντός έδρας νίκη με 3-0 σετ επί της Ούντεγκεμ για το CEV Cup. Ο Κώστας Παπαδόπουλος δε θα έχει στη διάθεσή του την Αμερικανίδα διαγώνια Χόλστον.

Ο σπουδαίος αγώνας θα ξεκινήσει στις 17:00 το απόγευμα